środa, 21 maja 2014

Agatha Christie "Podróż w nieznane"

Agatha Christie
"Podróż w nieznane"
243 strony
Życie Hilary Craven straciło zupełnie sens. Najukochańsza córeczka zmarła, wkrótce opuścił ją mąż. Nie pozostało jej już nic, co mogłoby ją przy życiu trzymać. Dlatego wybiera się w podróż do Maroka. Tam w pokoju hotelowym próbuje zakończyć swoje pełne smutku dni... Okazuje się, że nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Szczególnie, że do pokoju wpada niejaki tajny agent brytyjski Jessop i nie tyle powstrzymuje ją od tego dramatycznego kroku, ale również proponuje jej niesamowite i iście szpiegowskie zajęcie.

Hilary nie mając nic do stracenia przyjmuje nietypową ofertę. Od tej chwili zmienia się w zmarłą w katastrofie lotniczej Olivię Betterton i próbuje odnaleźć zaginionego w dziwnych okolicznościach męża Thomasa. Wywiad brytyjski podejrzewa istnienie tajemniczej organizacji, która zbiera światłe umysły świata nauki i gromadzi je w nikomu nie znanym  miejscu. Zadaniem Hilary jest dotrzeć do tego miejsca i pomóc zdemaskować działalność owej organizacji. Jessop obiecuje jej, że nie będzie w tym wszystkim pozostawiona sama sobie.Już po raz kolejny złapałam się na tym, że jak w książce nie pojawia się Poirot czy panna Marple to mi się dziwnie czyta książkę autorstwa Christie :). Tym razem to naprawdę świetna książka poniekąd szpiegowska ze wspaniale wykreowaną postacią głównej bohaterki, która choć niejednokrotnie przerażona do granic możliwości, robi wszystko aby wywiązać się z powierzonej jej misji. Dodatkowy plus za spryt Hilary, nigdy nie sądziłam, że naszyjnik z pereł może się okazać tak pomocnym narzędziem :).

Wyzwania: Na tropie AgathyPod hasłemGrunt to okładkaPrzeczytam tyle ile mam wzrostu.

4 komentarze:

  1. czytałam jedną książkę Christie, ale jakoś mnie nie porwała i teraz nie mam nawet ochoty sięgać po inne jej powieści ;/

    OdpowiedzUsuń