niedziela, 30 sierpnia 2015

Jodi Picoult "Linia życia"

Jodi Picoult
"Linia życia"
544 strony
Paige - porzucona przez mamę w dzieciństwie, kończy szkołę i ucieka do Chicago. Zostawia za sobą mroczną tajemnicę, złamane serce i obawę, że tym zrobiła zraniłaby własnego ojca. Ucieka i niespodziewanie napotyka człowieka, z którym będzie żyła.

Nicholas studiuje medycynę, wywodzi się z rodziny stojącej wysoko w hierarchii społecznej i finansowej. Zafascynowany dziewczyną znikąd  - zakochuje się w Paige bez pamięci i rozpoczyna z nią wspólne życie wbrew sprzeciwowi rodziców. A sprzeciw oznacza brak finansów na kontynuację studiów medycznych. Paige bierze na siebie odpowiedzialność zadbania o domowy budżet odkładając na bok własne marzenia związane z rysunkiem.

Jak grom z jasnego nieba spada na nią wiadomość, że zostanie mamą. Początkowo przytłoczona tym faktem żyje nadzieją, że po urodzeniu dziecka poczuje czym jest macierzyństwo. Syn przychodzi na świat, zachwyca ojca, który zajęty robieniem kariery nie bardzo się w rodzicielstwo angażuje. Niestety Paige nie doznaje objawienia i na swoje dziecko patrzy z lękiem i rezygnacją. Jako matka nie radzi sobie zupełnie i zaczyna zatracać się w pełnej obowiązków codzienności. Aż pewnego dnia ucieka i postanawia odnaleźć zaginioną przed laty matkę. Tymczasem Nicolas będzie musiał się zmierzyć z ojcostwem w pojedynkę.


Poruszająco - przygnębiająca opowieść i poszukiwaniu straconego dzieciństwa, o braku zdolności do stworzenia własnemu dziecku tego, czego pragnęło się samemu i o tym, z czym zmaga się kobieta zostając mamą.

Wyzwania: Grunt to okładkaPod hasłem.

4 komentarze:

 1. Kolejny trudny temat poruszony przez Picoult. Ta książka jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki autorki nie czytałam, ale na pewno zajrzę. Uwielbiam jej książkowe historie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę, kompletuję całą kolekcję książek autorki, ale przeczytałam dopiero dwa tytuły.
  Mam zamiar to nadrobić, ale wiesz jak to jest z tym nadrabianiem gdy cały czas ukazują się nowe, ciekawe książki.

  Pilchciu zostałaś wyróżniona w moim wyzwaniu Gra w kolory i możesz wybrać sobie jeden z tytułów w puli nagród (zakładka wyzwania).
  Masz może jakiś polski adres wysyłki, bo jak dobrze pamiętam mieszkasz zagranicą, nie?

  OdpowiedzUsuń