piątek, 21 czerwca 2013

Agatha Christie "Morderstwo na polu golfowym"

Agatha Christie
"Morderstwo na
polu golfowym"
224 strony
Herkules Poirot zostaje zaproszony przez niezwykle zamożnego Paula Renauld do swojej rezydencji. Człowiek ten dorobił się na wydobyciu kamieni szlachetnych w południowej Ameryce, a teraz obawia się o swoje życie. Poirot wraz ze swym nieodłącznych Hastingsem spieszą na pomoc, przybywają jednak zbyt późno. Mimo wszystko Poirot jak zwykle zrobi wszystko by wykryć kto stoi za morderstwem i doprowadzić do wyjawienia prawdy.

Świetna lektura - jak zwykle. Czarujący Hastings wiecznie szukający miłości i jakże czuły na wdzięki przedstawicielek płci przeciwnej.

Poirot tym razem oprócz szukania mordercy zmierza się z innym dedektywem - Giraud - ustanowionym do rozwiązania sprawy. Jego metody budzą w Poirocie jedynie uśmieszek politowania :). A cała sprawa toczy się w Merinville-sur-Mer miasteczku położonym na północnym wybrzeżu Francji


 

Do kompletu obejrzałam film nakręcony na tej podstawie:

Dedektyw Giraud oraz Lucien Bex - komisarz policji
Film jak zwykle różni sie troszkę od książki, mimo wszystko ogląda się go przyjemnie. Brak w nim bliźniaczki Belli Duveen między innymi, ale w żaden sposób nie wpływa to na fabułę. Zabawnym momentem, który się pojawia jest zakład między Poirotem a Giraud - zakład o to, który z nich pierwszy rozwiąże sprawę. Na szali postawiono: w przypadku przegranej Giraud jego fajkę, gdyby przegrał Poroit  - ma zgolić swoje wąsy :).

Książkę i film zgłaszam do czerwcowej edycji wyzwania:


1 komentarz:

  1. Widze, ze jestes fankom ksiazek tej autorki :) Recenzje dodałam do wyzwania :)

    OdpowiedzUsuń