sobota, 19 października 2013

Małgorzata Warda "Środek lata"

Małgorzata Warda
"Środek lata"
280 stron
Poruszająca historia rodziny Fey doświadczonej zaginięciem córki Sylwii.

Blisko rok po zaginięciu dziennikarka Marlena próbuje napisać artykuł mający wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Próbuje stworzyć obraz Sylwii bazując na jej dzienniku, opowieściach rodzeństwa - starszego brata Mateusza i młodszej siostry Lucyny oraz informacjach od osób poniekąd jej bliskich.

Pozornie lubiana przez wszystkich dziewczyna, dosyć chorowita jawi się Marlenie jako osoba tak naprawdę mocno manipulująca otoczeniem. Nabiera niepokojących kształtów relacja Sylwii i jej brata Mateusza, zdaje się że Sylwie były dwie - ta dobra, poukładana i oddana i ta mroczniejsza, zafascynowana Merlin Monroe wieczna pisarka.
Małgorzata Warda

Tematyka smutna, ale jakże prawdziwa. Muszę się przyznać że wątek niezdrowej relacji siostrzano - braterskiej był jak dla mnie za ciężki. Końcowe strony jednak wszystko wyjaśniają, poczułam poniekąd ulgę, choć historia jest zdecydowanie bez happy endu.

Małgorzata Warda to urodzona w Gdyni absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nie tylko pisarka, ale i malarka oraz rzeźbiarka. Ma na swoim koncie już kilka pozycji  - dla mnie ta książka to pierwsza, z którą miałam przyjemność się zapoznać.

Książka przeczytana w ramach wyzwania:

3 komentarze:

  1. Gdynia jest, a morze też, czy tylko samo miasto? ;)

    Muszę w końcu sięgnąć po coś tej autorki, bo czytałam tylko jedną książkę i to dawno temu.

    OdpowiedzUsuń