wtorek, 18 marca 2014

Joanna M. Chmielewska "Karminowy szal"

Joanna M. Chmielewska
"Karminowy szal"
240 stron
"Piwnica pod Liliowym Kapeluszem" to niezwykle przytulna knajpka serwująca wybornego grzańca. Tam też po latach spotykają się trzy przyjaciółki: Marta - wzorowa żona i matka dwójki dzieci działająca w życiu jak automat (przynieść, podać, pozamiatać); Magda - singielka pracująca w agencji reklamowej oraz Marysia - była zakonnica obecnie nauczycielka matematyki.

Po latach dojrzałe już kobiety spotykają się by zamknąć pewien rozdział z ich wspólnego dzieciństwa. Jako dziewczynki trafiły do ośrodka rehabilitacyjno-leczniczego. Tam były dla siebie wszystkim, tam też spotkało je coś co nigdy nie powinno mieć miejsca. Teraz przyszedł czas na ostateczne zamknięcie tego rozdziału.

Joanna M. Chmielewska
Każda z kobiet musi dokonać w swoim życiu zmian by zrozumieć i docenić to co mają lub to co mogą mieć, ale podświadomie dokonują innego wyboru. To piękna historia o przyjaźni, która trwa mimo upływu czasu. To rzecz o tym, że nawet najskrytsze marzenia mogą się spełnić. Bohaterki bardzo ludzkie - z wadami ale też i zaletami. Jedynie zabieg nadania im imion na tę samą literę lekko wprowadził zamęt w moje czytanie - czasem po prostu nie mogłam się połapać kto jest kto :).

Joanna M. Chmielewska to pedagog mieszkająca w Szklarskiej Porębie z rodziną. Oprócz książek dla starszej grupy wiekowej pisze również dla dzieci i młodzieży. Niedawno ukazała się jej najnowsza powieść "Mąż zastępczy" po którą chętnie sięgnę jak i po inne książki jej autorstwa.

Wyzwania: Polacy nie gęsi...Grunt to okładkaZ półki 2014Przeczytam tyle ile mam wzrostu.

2 komentarze:

  1. Tak, te imiona też mnie drażniły :) A książka - takie lekkie babskie czytadło. Szału nie było.

    OdpowiedzUsuń