środa, 8 stycznia 2014

Jodi Picoult "Deszczowa noc"

Jodi Picoult
"Deszczowa noc"
534 strony
Jak daleko sięga miłość? Czy ma granice? Czy jesteś w stanie zrobić wszystko dla ukochanej osoby? To pytania jakie zalęgły się w moje głowie po lekturze pierwszej w moim życiu książki Jodi Picoult.

Do miasteczka Wheelock przybywa Jamie MacDonald. Prosi swojego kuzyna Camerona - szeryfa policji - o aresztowanie, gdyż jak twierdzi zabił własną żonę... Miasteczko jest wstrząśnięte wydarzeniem, a zeznania Jamiego wyjaśniają powód tego strasznego czynu - jego żona Maggie była w ostatniej fazie nieuleczalnego nowotworu i sama go poprosiła o skrócenie jej cierpień...

Wheelock to małe miasteczko "przeniesione" ze Szkocji. Większość mieszkańców to potomkowie Szkotów, przybyłych tam 250 lat wcześniej. Do dnia dzisiejszego panują tam dawne zwyczaje, a Cam MacDonald zgodnie z tradycją po śmierci ojca został lairdem - tytularnym przywódcą klanu. Cam ma żonę Allie - zdolną kwiaciarkę, której absolutnie nie docenia. Żona robi dosłownie wszystko by mu nieba uchylić, a dla niego jest tylko irytującą osobą, z którą będzie musiał spędzić resztę życia, bo tak wypada i już. Wkrótce do Wheelock przybywa Mia, zatrudnia się u Allie w kwiaciarni i zakochuje szaleńczo w Camie, niestety ze wzajemnością...

Jodi Picolut
Niesamowita książka, niezwykle mnie wciągnęła. Ciężki moralny dylemat czy morderstwo jakby na to nie patrzeć z premedytacją, lecz popełnione wyłącznie z wielkiej miłości i olbrzymich pokładów współczucia można oceniać tak samo jak każde inne tego typu przestępstwo. "Deszczowa noc" to również piękna powieść o tym, by doceniać to mamy na co dzień i o wyzbyciu się przeświadczenia, że to co nas otacza jest tak oczywiste i tak bardzo nam się należy.

Jodi Picoult to amerykańska pisarka, pracująca niegdyś jako edytor tekstów i nauczycielka angielskiego. Całe szczęście, że zaczęła pisać książki! Jak dla mnie rewelacyjna autorka :). Ach i mama trójki dzieci.


Wyzwania: Grunt to okładkaCzytamy literaturę amerykańskąTrójka e-pik2014 rok z 52 książkamiZ półki 2014

5 komentarzy:

 1. Jeju, tak wszyscy chwalą tą Picoult - muszę się wreszcie za nią zabrać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ogromną fanką Picoult. Do tej pory przeczytałam jej osiem powieści i mam ochotę na więcej. :) "Deszczową noc" czytałam - dobra książka, chociaż przyznam szczerze, że podobała mi się najmniej ze wszystkich powieści Picoult, jakie miałam okazję poznać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och to jeśli ta najmniej Ci się podobała, to w sumie się cieszę - przede mną w takim razie jeszcze wiele jej wspaniałych powieści :)

   Usuń
 3. To bardzo dobra autorka - też uważam, że pisze niesamowite książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jak na razie tylko jedną książkę Pani Picoult i muszę stwierdzić, że czytało mi się ją bardzo dobrze a tematyka jej mna poruszyła do głębi.

  OdpowiedzUsuń