niedziela, 16 lutego 2014

Mary i Carol Higgins Clark "Świąteczny rejs"

Mary Higgins Clark
Carol Higgins Clark
"Świąteczny rejs"
208 stron
Komandor Randolph Weed marzył od lat by posiadać własny statek wycieczkowy i organizować wspaniałe rejsy na przykład na Karaiby. Ma pełną świadomość tego, że najlepszą rzeczą jaka może mu się przydarzyć u progu rozkręcania nowego przedsięwzięcia jest dobra reklama. Postanawia zorganizować pierwszy z rejsów zupełnie darmowy dla wyjątkowych gości - tych, którzy czynią świat lepszym miejscem - ludzi udzielających się charytatywnie. Tak na statek trafia "loteryjna milionerka" Elwira Meehan z mężem oraz ich goście między innymi znana detektyw Regan Reily z mężem Jackiem (szefem nowojorskiej dochodzeniówki).

Rejs zapowiada się sympatycznie, ale już od samego początku wszystko się sypie... Brak pokoi dla gości, niefortunny pokaz wspinaczkowy, podejrzany kelner, kradzież mikołajowych kostiumów (10 przebranych Mikołajów miało być miłym dodatkiem). Ktoś widzi ducha, na czyjeś życie czyha bandyta i do tego wszystkiego pojawia się zaginiona przed stuleciami szkatułka na biżuterię należąca do samej Kleopatry (obecnie pełniąca funkcję urny).
Carol Higgins Clark

Śmieszna to książka doprawdy. Szybko się czyta, nie ma w niej odkrywania tajemnicy bo w zasadzie od początku wiemy kto jest złoczyńcą, choć niektóre osoby mimo wszystko zaskakują. Pazerny siostrzeniec Weeda miesza jak może, ale z pozytywnych stron kilku osobom udaje się znaleźć na statku nową miłość :).

Smaczku książce dodaje niewątpliwie fakt, że została napisana przez niezwykły duet - mamę i córkę. Carol Higgins Clark ukończyła aktorstwo, jednak pisarstwem zaraziła się od mamy :). Pomagała jej w przepisywaniu książek, stopniowo zaczęła się tym bardziej interesować, poznała warsztat i zaczęła dokładać swoje cegiełki. I chyba dlatego głównie tak przyjemnie mi
się książkę czytało.

Mary i Carol Higgins ClarkWyzwania: Pod hasłem2014 rok z 52 książkamiCzytam literaturę amerykańskąPrzeczytam tyle ile mam wzrostuBook-Trotter

4 komentarze:

 1. Panie Higgins Clark napisały razem kilka książek, jeśli dobrze kojarzę, to wszystkie (większość?) w tematyce świątecznej. Cieszę się, że trafiłaś na Elwirę ;) Ja też dobrze się bawiłam przy tej książce. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dzięki Tobie :). Dzięki za trop!

   Usuń
  2. Proszę bardzo :)) Cała przyjemność po mojej stronie! ;)

   Usuń
 2. Bardzo chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń